O projektu

Po 25 letech společné zázemí

Před více než třemi roky se zrodil nápad koupit dům a přestěhovat do něj všechny služby Charity Vlašim tak, aby je lidé nemuseli hledat na různých místech.  Taková „Jedna klika k Charitě“ jak projekt nazvala ředitelka Charity Vlašim Mgr. Daniela Laloučková.

Od roku 2018 je pro přestavbu nového Komunitního centra zakoupen objekt bývalé výrobny obuvi v Tovární ulici, na který má Charita Vlašim zápůjčku 6 milionů. „Z prováděcí dokumentace, vychází cena na přestavbu 20,7 milionů korun. Počítali jsme, že se vejdeme do deseti milionů, které bychom hradili z dotace, proto nyní hledáme další možnosti, jak projekt financovat“ sdělila Mgr. Daniela Laloučková. Součástí plánu je veřejná sbírka, ale také bohužel další zápůjčka od zřizovatele Arcidiecézní charity Praha.

Od června 2020 převzala stavbu firma BDS z Benešova. V současné době jsou již vyměněná okna, musely být přidány některé zpevňující prvky, jsou vyzděné (někde namontované) příčky, hotové jsou obklady a dlažba na toaletách a pokračují práce na štukování omítek v přízemí.

„Nyní jsme na několika místech a neustálé přecházení a převážení materiálu nás stojí hodně sil i času, který bychom mohli využít lépe,“ uvedla ředitelka Charity Vlašim. V novém komunitním centru bude zázemí pro pracovnice pečovatelské služby a osobní asistence, občanská poradna, kancelář psycholožky, půjčovna kompenzačních pomůcek a především prostor pro konání pravidelných skupinových aktivizačních činností seniorů jako je trénování paměti, korálkování, pohodová výtvarka, přednášky nebo Akademie či Univerzita třetího věku.

Děkujeme všem našim současným a budoucím dárcům i všem, kteří na nás vzpomenete ve svých modlitbách.

portfolio A3 Komunitní centrum Zahrada 2  portfolio A3 Komunitní centrum Zahrada 4  portfolio A3 Komunitní centrum Zahrada_page-0005 (1)  portfolio A3 Komunitní centrum Zahrada 7